Słuchaj Radia Kaszebe
  Wiôlgô Wies

  Opublikowano 16 grudnia, 2015 | przez Sylwia Bartosik

  Defibrylator na wszelki wypadek – dostępny w urzędzie

  W Urzędzie Miejskim we Władysławowie umieszczono siódmy w gminie defibrylator. Umieszczono go przy wejściu, tuż przy Biurze Obsługi Interesanta.

  – To zasługa działań, jakie podjęliśmy kilka lat temu wraz z Towarzystwem Miłośników Jastrzębiej Góry – mówi burmistrz Władysławowa Roman Kużel.

  Defibrylator jest urządzeniem stosowanym w przypadkach zatrzymania krążenia, pomaga w przywracaniu normalnej pracy serca. W gminie Władysławowo takie urządzenia są już dostępne w siedmiu miejscach. Przy ratowaniu życia liczy się każda minuta. Defibrylator dostępny przy kościele we Władysławowie został ostatnio użyty.

  Defibrylatory w gminie Władysławowo są dostępne w jednostkach straży pożarnej w Jastrzębiej Górze, Karwi, Chłapowie, w Chałupach przy kościele, a we Władysławowie u strażaków i przy kościele. Ostatnio urządzenie udostępniono także w urzędzie, tzw. Domu Rybaka. – Jego obsługa jest bardzo prosta – przekonuje burmistrz Władysławowa. Nowy defibrylator kosztował niecałe 6 tysięcy złotych, pieniądze pochodziły z budżetu gminy.

  Foto: www.wladyslawowo.pl

  Klëka Radia Kaszëbë, 16.12.2015

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑