Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 15 listopada, 2017 | przez Pioter Szëca

  Jest wstępna lista rankingowa dofinansowania z tzw. schetynówek

  Po niecałe 22 mln zł dla pomorskich gmin i powiatów – jest już lista rankingowa wniosków o dofinansowanie z tzw. schetynówek.

  Sto zgłoszonych wniosków na ponad 150 mln zł, ale do podziału niespełna 44 mln zł. Pomorski Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek, czyli Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Wśród gmin najwyżej oceniono wniosek Przodkowa dotyczący budowy odcinka drogi Tokary – Kczewo. Pozostałym pozycjom przyjrzał się Piotr Szyca.


  Jest wstępna lista rankingowa tzw. schetynówek. Szanse na otrzymanie dofinansowania mają m.in. powiaty: pucki, kościerski, kartuski, lęborski i bytowski oraz gminy: Przodkowo, Brusy, Nowa Karczma, Sierakowice, Chmielno, Linia i Szemud.

  Do tego rozdania środków z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej złożono w sumie sto wniosków, dwa nie spełniały wymogów formalnych. Oceniono 98 projektów na łączną sumę 150 mln zł, co o wiele przewyższa budżet programu. Do podziału jest ponad 43 mln 700 tys zł, po połowie między powiaty i gminy. Te ulokowane najwyżej na liście rankingowej pomorskiego wojewody mają największe szanse na dofinansowanie. Wśród gmin liderem jest Przodkowo i przebudowa drogi Tokary – Kczewo. Wysoko jest też gmina Brusy z inwestycją Żabno – Kosobudy i Nowa Karczma z odcinkiem Lubań – Nowy Barkoczyn. Z szansą na dotację są też Sierakowice, Chmielno, Linia i Szemud. Z powiatów -kościerski samorząd ma otrzymać pieniądze na dwa projekty. To przebudowa dróg w gminach Stara Kiszewa i Nowa Karczma oraz pierwszy etap na trasie Kościerzyna – Wdzydze. Powiat pucki otrzyma wsparcie na poszerzenie drogi i budowę ścieżki z Władysławowa do Łebcza, a kartuski na inwestycję w Sulminie. Powiat Lęborski ze schetynówek przebuduje ulicę Kaszubską w Lęborku, bytowski wyremontuje drogi w gminie Kołczygłowy. Do wstępnej listy rankingowej samorządy mogą zgłaszać zastrzeżenia. Jej ostateczną wersję mamy poznać do 30 listopada.

  Klëka Radia Kaszëbë, 15.11.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑