Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 29 marca, 2017 | przez Adóm Hébel

  Jesz na zymkù mdze fardich kòmiks ò profesorze Labùdze

  To je pòsobnô akcjô jakô mô pòpùlarizowac hisoriã tegò mediewistë w jegò domôcym Lëzënie. Pò głosnym òdsłoniãcym sztaturë i jinëch wëdarzeniach zrzeszonëch z łońsczim Rokã Profesora Labùdë terô warô jinicjatiwa czerowónô do młodëch.

  – Chòc we wiôldżim dzélu to są amatorowie, do robòtë më sã mómë zabróné profesjonalno – zagwësniwô Maja Krosnickô, kòòrdinatórka projechtu.

  Céchùnczi pòd òkã artistë z Wejrowa Tomasza Meringa pòwstôwają na zajmach w lëzyńsczi biblotece. Aùtorama òbrôzkòwëch historiów są lëdze w rozmajitim wiekù. Nômłodszô ùczãstniczka warkòwniów mô 8 lat, nie felëje téż ùstnëch. Zajmë midzë jinyma z céchòwnikã Tomaszã Meringã są òrganizowóné w biblotece, czile z nich to bëłë całonocné warkòwnie. Zaczinało sã òd pòznôwaniô wątków z żëcégò profesora, pózni béł czas na òglowé ùczbë céchòwaniô i ùkłôdaniô scenarnika. Przed nama jesz jedno pòtkanié w nôblëższi wikeńd – gôdô Krosnickô. Kòmiks ò profesorze Gerace Labùdze mô bëc fardich pò Jastrach.

  Klëka Radia Kaszëbë, 29.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑