Słuchaj Radia Kaszebe
  Biznes

  Opublikowano 16 sierpnia, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Jeszcze tydzień ZUS przyjmuje wnioski na poprawę warunków pracy

  Jeszcze tydzień Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski w konkursie, w którym ma rozdać 50 mln zł. Chodzi o poprawę warunków pracy.

  Dofinansowanie mogą otrzymać firmy, które nie zalegają ani ze składkami, ani podatkami. Projekty muszą bezpośrednio odnosić się do ograniczenia niekorzystnych oddziaływań w miejscu pracy. Można więc zadbać o bezpieczeństwo instalacji technicznych, maszyn, urządzeń i miejsc pracy. Można też zakupić urządzenia chroniące przed hałasem i drganiami mechanicznymi, promieniowaniem elektromagnetycznym, optycznym czy energią elektryczną. Można kupić sprzęt i urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości lub zagłębieniach i wiele innych.

  ZUS szczególnie zachęca mikro i małe przedsiębiorstwa, bo dla nich procent dofinansowania jest największy. Dla firm zatrudniających od jednej do dziewięciu osób to 90 procent, a przy zatrudnieniu od 10 do 49 osób do 80 procent. Następne pułapy to: 60 procent dla zatrudniających do 249 osób oraz 20 procent dla dużych firm. Na wnioski czekają w ZUS do 23 sierpnia.

  Klëka Radia Kaszëbë, 16.08.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑