Słuchaj Radia Kaszebe
  Kanadyjscy Kaszubi

  Opublikowano 2 maja, 2018 | przez Adóm Hébel

  David Shulist – Kaszëba z Kanadë òdkriwô krôj òjców

  Majówka to dlô Kaszëbów w Kanadze téż czas fejrowaniô pòspólno z Pòlôchama – z leżnoscë jich swiãta, ale i pòkazywaniô naji kùlturë i spôdkòwiznë na Kashub Day. Latos 5 maja wëdarzenióm za Wiôlgą Wòdą mdze towarzëc promòcjô ksążczi tamtészégò dzejarza Davida Shulista pòd titlã “Discovering Kashubia Europe”.

  W ksążce, z tegò co je ju wiedzec, bãdzemë mòglë pòznac stegnã aùtora do zrozmieniô swòji juwernotë i pòchôdaniô, a téż rézów do kraju òjców – eùropejsczich Kaszëb. To bãdze leżnosc do lepszégò pòznaniô swòji historie dlô pòtómków kanadijsczich òsadników w Ontario. Kaszëbsczi przekłôd ksążczi brzëmi “Òdkrëwającë Eùropejsczé Kaszëbë. Tatczëzna mòjich kaszëbsczich prastarków”. David Shulist to je dzejôrz i samòrządówc na Kanadijsczich Kaszëbach, laùreat nôdgrodë Stolëma, nôleżnik Kaszëbsczi Jednotë.

  Klëka Radia Kaszëbë, 02.05.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑