Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 26 lutego, 2018 | przez Adóm Hébel

  Kaszubscy odkrywcy tematem konferencji w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej

  Kaszubscy odkrywcy, badacze, eksploratorzy – w Wejherowie byli tematem konferencji w Kaszubsko – Pomorskiej Szkole Wyższej.

  Było to trzecie spotkanie zorganizowane przez Koło Naukowe Zemia Rodnô, które za cel stawia sobie m.in. budowanie i krzewienie tożsamości kulturowej Pomorza. – Choć myślą przewodnią byli badacze kaszubszczyzny to w dyskusji zahaczyliśmy także o Śląsk – mówi dr. Ewa Kownacka. Na spotkaniu w Kaszubsko – Pomorskiej Szkole Wyższej rozmawiano także o życiu i twórczości profesora Gerarda Labudy, o wydarzeniach w Piaśnicy oraz – również związanej z dramatem II Wojny Światowej – powieści Ùrwónô Spiéwa. Takie spotkania są szczególnie ważne dla społeczności naszej uczelni – mówi Łukasz Lisakowski z Koła Zemia Rodnô. Konferencja Koła Naukowego Zemia Rodnô odbywa się zawsze na przełomie semestrów i w zamierzeniu ma zachęcać do dyskusji na ważne dla Kaszubów tematy.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.02.2018 | Foto: kpsw.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑