Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 26 kwietnia, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  Kaszubska Włóczęga w Chmielnie | 19.05

  Kaszubska Włóczęga jest turystyczną dzienną Imprezą na Orientację (InO), podczas której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych lub wykonać inne zadania. Impreza odbywa się zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie internetowej imprezy.

  Motywem przewodnim tegorocznej Kaszubskiej Włóczęgi będzie „Szczęście a Pech: przesądy, gusła, zbiegi okoliczności”

  Impreza odbędzie się w sobotę 19 maja 2018 roku, bez względu na warunki pogodowe. Impreza ma charakter dzienny. 

  Uczestnicy mogą startować na jednej z trzynastu tras, które mają różny poziom trudności. Między innymi będzie trasa rowerowa, nurkowa, kajakowa. Na trasie będzie można spotkać Mùmôcza. Będzie nawiązanie do Mòrzkùlc i Bòrowô Cotka – postaci z legend i kultury kaszubskiej.

  Bòrowô Cotka – dobrego ducha borów i lasów, dający rodzicom upominki dla dzieci i chroniący je. Przybiera postać staruszki

  Mùmôcz – to zły duch wodny, sprawca topielców. Mieszka i działa w jeziorach, rzekach, błotach i stawach. Wygląda jak wielka żaba, ma zielonkawe ślepia, ogromny łeb, szeroki pysk i obwisłe, grube wargi. Piersi ma opadnięte jak stara czarownica.

  Więcej informacji – Kliknij.

  Udostępnij: Share on Facebook4Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑