Słuchaj Radia Kaszebe
  Lëzëno

  Opublikowano 13 kwietnia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Kaszubskie obrzędy weselne w filmie fabularnym

  kaszebsczi wiesele 1Kaszëbsczé wieselé wg tekstu Tomasza Fopkego wystawione przez Teatr Dramatyczny z Luzina doczekało się ekranizacji.

  – Wszystkie miejsca na seans są już zarezerwowane, ale z pewnością niedługo odbędą się kolejne prezentacje – zapowiada Maria Krośnicka, reżyser w Teatrze Dramatycznym z Luzina.

  Komedia pokazująca obrzędy weselne została nagrana w Muzeum Etnograficznym we Wdzydzach. Ekranizację dopracowano w najdrobniejszych szczegółach. Nie popełniono na przykład błędu, który zaliczyło Miasto z morza i w Kaszëbsczim wieselu nie zobaczymy tzw. strojów kaszubskich, które nigdy nie były noszone przez naszych przodków. Premierowa prezentacja odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie we wtorek 18 kwietnia. W przygotowaniu są też płyty. Film trwa 45 minut, jest kaszubskojęzyczny.

  Foto: kaszubi.pl

  Klëka Radia Kaszëbë, 13.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑