Słuchaj Radia Kaszebe
  Pomerania

  Opublikowano 7 grudnia, 2017 | przez Dominik Lewicki

  Klub Studencki Pomorania działa od 55 lat!

  Klub Studencki Pomorania świętuje w tym roku 55-lecie istnienia. Z tej okazji obecni członkowie proszą byłych Pomorańców o zdjęcia, notatki i wszelkie dokumenty z dawnej działalności Klubu. Rocznicę będą świętować podczas wigilijnego spotkania w chëczy w Łączyńskiej Hucie.

  Klub Studencki Pomorania powstał w 1962 roku jako młodzieżówka Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, jednak z czasem przekształcił się w organizację zrzeszającą studentów trójmiejskich uczelni. Jego członkowie od 50 lat przyznają zasłużonym dla Kaszub i Pomorza Medal Stolema, zwany kaszubskim Noblem. Organizują też prestiżowy Konkurs Wiedzy o Pomorzu, a także warsztaty dla młodzieży Remusowô Kara. – Zapraszamy wszystkich byłych Pomorańców do wspólnego świętowania – mówi obecna prezeska, Ewelina Stefańska.

  Pomorańcy 55 rocznicę będą świętowali 16 grudnia w swojej zamiejscowej siedzibie, w chëczy w Łączyńskiej Hucie. Nieco wcześniej, 12 grudnia w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku po raz 50 wręczą Medal Stolema. Tegorocznym laureatem został ks. Roman Skwiercz.

  Klëka Radia Kaszëbë, 07.12.2017

   

   

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑