Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 9 marca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Kolosy w Gdyni – największa podróżnicza impreza w Europie

  W Gdyni rozpoczęła się największa podróżnicza impreza w Europie – Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. To ich 20 edycja. Do niedzieli wieczór odbędzie się blisko sto prezentacji, pokazów zdjęć oraz filmów.

  W hali Gdynia Arena i salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przed widzami wystąpią światowej sławy podróżnicy oraz ci, którzy swoje przygody globtroterskie dopiero rozpoczynają. Piątek to dzień fotoplastykonu, podróży i wyczynu. Sobotnie prezentacje tradycyjnie rozpoczną się od prelekcji żeglarskich, będą też opowieści m.in. z wypraw wysokogórskich i eksploracji jaskiń. Niedzielę zdominują wyprawy rowerowe. Z okazji 20 rocznicy będzie też miniprzegląd prelekcji zarejestrowanych w Gdyni w ubiegłych latach.

  Zwieńczeniem imprezy tradycyjnie będzie wręczenie Kolosów – statuetek za podróżnicze dokonania roku. Ponadto codziennie premiery książek i spotkania z ich autorami, salony: mediów podróżniczych, sprzętu outdoorowego, wystawa FotoGlob i warsztaty. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

  Klëka Radia Kaszëbë, 09.03.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑