Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 22 stycznia, 2018 | przez Marcin Szczepański

  Komentują rozstrzygnięcie przetargu na odcinek Trasy Kaszubskiej

  To będzie gospodarczy skok, który finansowo ustawi gminę na lata – tak samorządowcy z Szemuda komentują rozstrzygnięty w piątek pierwszy przetarg na budowę Trasy Kaszubskiej.

  – Budowa Trasy Kaszubskiej otwiera nowe możliwości inwestycyjne przed gminą i mieszkańcami – mówi wójt Szemuda Ryszard Kalkowski.

  Odcinek  między Szemudem a Gdynią za 817 mln złotych wybuduje firma Pol-Aqua. Usprawnienie ruchu to tylko jeden z aspektów inwestycji – podkreślają samorządowcy. Zwycięska firma wybuduje dwa pasy ruchu w obu kierunkach wraz z pasem awaryjnego postoju oraz dodatkowy, trzeci pas na odcinku między Chwaszczynem a Gdynią Wielkim Kackiem. Powstaną trzy węzły drogowe, rozbudowane zostaną 3 km Obwodnicy Trójmiasta. – Szukamy środków na kolejne odcinki Trasy Kaszubskiej – zapewnia pomorski wojewoda Dariusz Drelich. Przetarg uprawomocni się za 10 dni. Na budowę odcinka między Szemudem a Gdynią firma Pol-Aqua ma 34 miesiące. W postępowaniach przetargowych są jeszcze dwa odcinki Trasy Kaszubskiej. To po 10 km między Bożympolem Wielkim a Luzinem oraz Luzinem i Szemudem.

  Klëka Radia Kaszëbë, 22.01.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑