Słuchaj Radia Kaszebe
  Polecamy

  Opublikowano 9 maja, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  Koncert Wiedeński w Filharmonii Kaszubskiej | 25.06

  W Filharmonii Kaszubskiej 25 czerwca odbędzie się znakomity Koncert Wiedeński. Podczas gali wystąpią soliści operowi, obdarzeni wspaniałymi głosami. Towarzyszyć im będą wybitni polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.

  Tej gali nie można przegapić! Na scenie Filharmonii pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in. walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart, duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, czy polkę „Tritsch-Tratsch”.

  Koncert programowo będzie nawiązywał do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑