Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 12 października, 2015 | przez Marcin Szczepański

  Kończą nabór wniosków o dofinansowanie na przyłączenie do kanalizacji

  Za kilka dni Urząd Gminy Wejherowo zakończy nabór wniosków o dofinansowanie na przyłączenie do kanalizacji. Jeszcze tylko kilka dni mieszkańcy Bolszewa, Gościcina i Łężyc będą mogli składać wnioski do Urzędu Gminy w Wejherowie o dofinansowanie przyłączenia do sieci kanalizacyjnej. Termin mija 16 października.

  – Nie wykładamy pieniędzy na budowę przyłącza, a refinansujemy poniesione koszty inwestycji ­ informuje kierownik referatu inżynierii środowiska w Urzędzie Gminy, Tomasz Drozdowski.

  Gmina dofinansuje każdego właściciela nieruchomości, który zdecyduje się przyłączyć do sieci oddanych do użytku przed 1 stycznia bieżącego roku. Aby skorzystać ze wsparcia urzędu, budynki muszą mieć już gotową instalację, do urzędu gminy musi też trafić odpowiednia dokumentacja. ­ Samorząd wyłoży 500 złotych na pokrycie części kosztów dokumentacji, po 450 złotych za każdą studnię na posesji oraz 20 złotych za każdy metr instalacji. ­ Warto się pospieszyć i korzystać, bo przyłączenie się do kanalizacji jest obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości i nikogo nie ominie – mówi Tomasz Drozdowski. Ci, którzy będą się przyłączać do sieci oddanych do użytku po pierwszym stycznia 2015 również będą mogli liczyć na dofinansowanie ­ najpoźniej do 6­ciu miesięcy od daty uruchomienia sieci.

  Klëka Radia Kaszëbë, 12.10.2015

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑