Słuchaj Radia Kaszebe
  Kaszëbë

  Opublikowano 11 sierpnia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Konkurs fotograficzny na Święto Flagi Kaszubskiej

  Konkurs fotograficzny na Święto Flagi Kaszubskiej ogłosiło stowarzyszenie Kaszëbskô Jednota. Zdjęcia można już nadsyłać. Święto upamiętnia bohaterską postawę Zrzeszińców broniących kaszubskich barw, przypada 18 sierpnia.

  – Obchodzimy je na pamiątkę oficjalnego wywieszenia czarno – złotej flagi podczas zjazdu założycielskiego Zrzeszenia Regionalnego Kaszubów sprzed niemal wieku – w czasach gdy kaszubskie flagi ściągano z masztów – wyjaśnia prezes stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota Karol Rhode.

  18 sierpnia wiele osób i gmin wywiesi czarno – złote flagi, do czego zachęca Kaszëbskô Jednota. Na swoim profilu facebookowym publikuje już zdjęcia Kaszubów fotografujących się z naszą flagą na wakacjach. Po raz kolejny też namawia wszystkich do kreatywności z okazji święta. Do wygrania w konkursie fotograficznym „CZÔRNO-ZŁOTÔ FANA” jest 300 złotych i nagrody rzeczowe. Regulamin znajdziecie pod adresem www.kaszebsko.com.

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.08.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑