Słuchaj Radia Kaszebe
  Konkurs

  Opublikowano 10 kwietnia, 2018 | przez Adóm Hébel

  Konkurs Trepczyka na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim

  Prosty ale nie prostacki – ma być tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim w konkursie im. Jana Trepczyka. To druga edycja, nabór prowadzi muzeum w Wejherowie.

  – W tym roku liczymy, że piosenki będą proste i rzeczywiście skierowane do młodego odbiorcy – mówi dyrektor muzeum Tomasz Fopke.

  Konkurs ma rangę ogólnopolską, organizatorzy czekają na propozycję do 20 sierpnia. Po pierwszej edycji Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zaprasza do dalszej pracy, bo nadesłane teksty mają być wykorzystane m.in. na wydanie śpiewnika. Na konkurs im. Jana Trepczyka można przesłać do Wejherowa jedną pracę opatrzoną godłem. Nadesłane teksty mają w przyszłym roku posłużyć twórcom muzyki w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Renaty Gleinert na piosenkę w języku kaszubskim.

  Klëka Radia Kaszëbë, 10.04.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑