Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 21 grudnia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Konsultacje w Północnokaszubskiej Lokalnej Grupie Rybackiej

  W styczniu na obszar powiatu puckiego trafią 4 mln zł – zapowiada Stowarzyszenie Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka. W konkursach o wsparcie mogą wystąpić samorządy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy i rybacy.

  Tuż po świętach odbędą się konsultacje w tej sprawie. Samorządy mogą otrzymać pieniądze m.in. na rozwiązania drogowe poprawiające dostępność usług społecznych i edukacyjnych czy promowanie dziedzictwa rybackiego. Organizacje pozarządowe otrzymają pomoc przy wspieraniu osób zagrożonych wykluczeniem, np. przez aktywizację i integrację osób starszych i dzieci, integrację międzypokoleniową. Przedsiębiorcy mogą wystąpić o wsparcie tworzenia łańcucha dostaw produktów rybackich czy budowy i promocji marki obszaru w oparciu o zintegrowane pakiety turystyczne. Rybaków PLGR zachęca m.in. do różnicowania działalności rybackiej.

  Po więcej informacji i po poradę można przyjść na konsultacje. Odbędą się one 27 grudnia w Urzędach Gmin w Kosakowie, Pucku i Krokowej. Następnego dnia – w czwartek – spotkania zaplanowano w Helu, Jastarni i Władysławowie. W piątek cykl zakończy się w starostwie powiatowym w Pucku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 21.12.2017 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑