Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 11 kwietnia, 2018 | przez Justyna Bronk

  Konsultacje w sprawie Budżetu Obywatelskiego w Rumi

  W Rumi trwa przyjmowanie wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Każdy mieszkaniec, który chce złożyć projekt może go wcześniej skonsultować.

  – Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 17 kwietnia w godzinach od 17.00 do 18.30 w sali numer 100 Urzędu Miasta Rumi – mówi Ariel Sinicki,przewodniczący Rady Miasta.

  W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 1,5 mln złotych. W przypadku inwestycji takich jak np. budowa placu zabaw górna granica wartości jednego projektu wynosi 250 tysięcy złotych. Maksymalna wartość projektu prospołecznego jak warsztaty czy koncerty wynosi 50 tysięcy złotych. Poprzednie edycje Budżetu Obywatelskiego pokazały nam, że rumianom podoba się idea partycypacji w rozwoju naszego miasta, dodaje Ariel Sinicki. W tej chwili trwa realizacja ostatniego wniosku z budżetu obywatelskiego edycji 2017 – jest to sygnalizacja świetlna przy ulicy Ceynowy i Kosynierów. Wnioski do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego przyjmowane są do końca kwietnia. Również przez cały kwiecień przyjmowane są projekty w gminie Władysławowo oraz w Żukowie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.04.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑