Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 30 lipca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Miej wpływ na budżet swojej dzielnicy – zachęcają w Gdyni

  Podczas wakacji 22 rady dzielnic rozpoczynają pracę nad przyszłorocznym planem wydatków, tak by wstępny budżet przedstawić do połowy grudnia. Teraz jest więc dobry czas dla mieszkańców, by zgłaszać swoje uwagi.

  Budżet dzielnic zależy od osób na stałe zameldowanych w Gdyni, stawka na przyszły rok wzrosła do wysokości 10 zł na mieszkańca. W tzw. budżecie statutowym największą kwotę do dyspozycji ma Chylonia, najmniejszą – Babie Doły. W zależności od dzielnicy radni na sesji budżetowej zbierają się pod koniec sierpnia lub na początku września. Najczęściej wskazują organizowanie wydarzeń sportowych, festynów, spotkań integracyjnych, teatrzyków dzielnicowych, turniejów gier planszowych czy kina plenerowego. Dofinansowują też organizowanie zajęć w szkołach czy aktywności organizacji pozarządowych i klubów seniora. Pieniądze są też wykorzystywane na mniejsze prace remontowe, tworzenie placów zabaw i rekreacji, ustawianie koszy na śmieci i nowych ławek. Swoje propozycje można złożyć mailowo, telefonicznie, lub podczas dyżurów radnych oraz na samej sesji.

  Dane kontaktowe można znaleźć na stronie miejskiego samorządu w zakładce „Dla mieszkańca” dotyczącej Rad Dzielnic. Warto jednak propozycje przedstawić wcześniej, by radni mieli czas je przeanalizować.

  Klëka Radia Kaszëbë, 30.07.2018 | Foto: gdynia.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑