Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 2 sierpnia, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Miejsce dla roweru w PKM-ce można już rezerwować przez internet

  Miejsce dla roweru w PKM-ce można już rezerwować przez internet – za pośrednictwem strony bądź przez aplikację na smartfony. Obowiązek rezerwacji na przewóz rowerów Pomorska Kolej Metropolitalna wprowadziła pod koniec maja tego roku.

  Ma zapobiec sytuacjom gdy pasażer z ważnym biletem nie mógł wsiąść do pociągu bo wszystkie miejsca rowerowe były już zajęte. Rezerwacja jest odpłatna – 3 zł przy przejeździe jednorazowym oraz 30,00 zł miesięcznie. Do tej pory procedury można było dopełnić w kasie biletowej i u kierownika pociągu. Teraz można skorzystać z internetowego systemu sprzedaży rezerwacji. Wystarczy pod adresem bilety.skm.pkp.pl, gdzie sprzedawane są bilety, zaznaczyć odpowiednie połączenie i pamiętać o wybraniu odpowiedniej opcji w menu „liczba rowerów”. Można też skorzystać z aplikacji na smartfony. Brak dostępnej opcji rezerwacji oznacza, że wszystkie miejsca w danym składzie PKM są już zajęte. Wtedy pasażerowie mogą liczyć jedynie na zgodę kierownika na przewóz dodatkowego jednośladu.

  Bez formalności i bezpłatnie można natomiast przewozić rowery na liniach PKP SKM obsługiwanych trakcja elektryczną – z Gdańska Śródmieścia do Lęborka.

  Klëka Radia Kaszëbë, 02.08.2018 | Foto: gdynia.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑