Słuchaj Radia Kaszebe
  Réda

  Opublikowano 16 listopada, 2015 | przez Marcin Szczepański

  Miłośnicy teatru spotkają się na Przeglądzie Małych Form Teatralnych

  teatralny2015-920Miłośnicy aktorstwa i teatru spotkają się w sobotę w Redzie – na corocznym, 14 już Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Swój udział zgłosiło kilkanaście amatorskich grup z powiatu wejherowskiego.

  – Przymykamy oko na spóźnialskich, bo w gruncie rzeczy cieszy nas tak dobra kondycja sztuk teatralnych w naszym powiecie – mówi dyrektor Fabryki Kultury Tomasz Wiśniewski.

  A to nie koniec, bo mimo iż oficjalny termin nadsyłania zgłoszeń minął 9 listopada, to do organizatora redzkiej Fabryki Kultury, wciąż wpływają nowe, m.in. z Bolszewa, Luzina czy Gościcina. Na razie nie znamy repertuaru, wiadomo natomiast że sięgnięcie po zwycięski laur będzie dla artystów nie lada wyzwaniem, bo w jury zasiądą znani z trójmiejskich teatrów aktorzy Jerzy Kiszkis i Wojciech Jaworski oraz Alicja Araszkiewicz, która od wielu lat uczy pomorską młodzież sztuki filmowej. – Warto przyjść i zobaczyć, bo wysoko postawiona poprzeczka oznacza ciekawe spektakle – zaprasza Tomasz Wiśniewski.

  Przegląd odbędzie się 21 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Redzie. Wstęp na spektakle jest wolny, początek planowany jest na godzinę 10:00.

  Klëka Radia Kaszëbë, 16.11.2015

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑