Słuchaj Radia Kaszebe
  Styl życia

  Opublikowano 14 sierpnia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Młodzi są przeciw mowie nienawiści – finał Diversity Festival

  Młodzi są przeciw mowie nienawiści – co okazywali na finale Diversity Festival w sobotę w Helu. Uczestnicy Festiwalu Różnorodności pojechali na Półwysep Helski, by na scenie zaprezentować efekty tygodniowej pracy.

  Fryzowie, Wołosi, Serbowie Łużyccy, Kaszubi i inne mniejszości przygotowali spekakl teatralny oraz ilustracje. Były one komentarzem do obecnej sytuacji politycznej bezpaństwowych narodów, a także problemu migracji i mowy nienawiści, która najczęściej kierowana jest właśnie do mniejszości. Na Bulwarze Nadmorskim w Helu zbierano też podpisy pod projektem obywatelskim Minority SafePack – który ma być wezwaniem Unii Europejskiej m.in. do poprawy ochrony osób należących do mniejszości narodowych i językowych. Deklarację poparcia można jeszcze pobrać z internetowej strony wydarzenia i wysłać tradycyjną pocztą.

  Link: http://www.minority-safepack.eu/en/

  Klëka Radia Kaszëbë, 14.08.2017 | Foto: kaszubi.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑