Słuchaj Radia Kaszebe
  Kultura

  Opublikowano 18 września, 2017 | przez Adóm Hébel

  Młodzieżowy plener malarski w Lasach Piaśnickich.

  Smutek, niezrozumienie, ale też nadzieję na pokojową przyszłość – wyrażali uczestnicy warsztatów malarskich w Lasach Piaśnickich.

  Plener zorganizowano w ramach oryginalnego projektu pod nazwą „Piaśnica – kultura miejsca” prowadzonego przez Fundację Sedlaka. W jego ramach, w tym roku na Kaszubach odbywa się ponad 40 wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, które łączą historię, kulturę, malarstwo, muzykę oraz literaturę, film i teatr. W ostatnich zajęciach malarskich udział wzięła młodzież ze szkół z gminy Wejherowo, która pod kierunkiem profesjonalistów tworzyła obrazy poświęcone historii Zbrodni Piaśnickiej. W ramach projektu jeszcze we wrześniu w Wejherowskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty historyczne prowadzone przez Elżbietę Grot z Muzeum Stutthof. Na początku października podczas głównych obchodów piaśnickich, zaplanowano również wystawę zdjęć w Krokowej, warsztaty muzyczne w Wejherowie oraz warsztaty literackie w Gdańsku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 18.09.2017| Foto: Fundacja Sedlaka

  Udostępnij: Share on Facebook27Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑