Słuchaj Radia Kaszebe
  Konkurs

  Opublikowano 14 marca, 2018 | przez Pioter Szëca

  Można jeszcze zgłaszać się do konkursu Piękna Wieś Pomorska 2018

  Tylko do końca marca można zgłaszać wsie i zagrody do konkursu Piękna Wieś Pomorska 2018. Potem będą one podlegać ocenie na szczeblu gminnym. Będzie to jubileuszowa, 25. edycja plebiscytu.

  – Dzięki plebiscytowi kaszubskie posesje pięknieją, a lokalna społeczność pomaga w utrzymaniu czystości – mówi kierownik Powiatowego Biura Doradztwa Rolniczego w Kartuzach Regina Kleina.

  W kategorii wieś mogą brać udział miejscowości, w których nie mieści się siedziba gminy. Wykluczony jest też udział zdobywców pierwszych miejsc z ostatnich dziesięciu edycji. Podobnie jest w kategorii zagroda. Przy czym, w tej konkurencji wziąć udział mogą tylko siedliska czynnych gospodarstw rolnych, będące miejscem zamieszkania oraz pracy rolnika i jego rodziny oraz gospodarstwa agroturystyczne. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 marca w urzędach gmin. Ich ocena potrwa do czerwca, następnie organizowane są etapy powiatowe i finał wojewódzki. Laureatów poznamy jesienią. Najlepsza wieś może liczyć na 30 tys. zł nagrody, zaś najlepsza zagroda na 5 tys. zł.

  Klëka Radia Kaszëbë, 14.03.2018 | Foto: Dziennik Bałtycki

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑