Słuchaj Radia Kaszebe
  Kraj

  Opublikowano 2 lipca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Można składać wnioski o 300 zł dla ucznia na „Dobry start”

  Rozpoczął się elektroniczny nabór wniosków o świadczenie z programu „Dobry Start”. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla ucznia rozpoczynającego rok szkolny. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20 roku życia.

  W przypadku dzieci niepełnosprawnych limit ten wynosi 24 lata. Program nie obejmuje natomiast przedszkolaków oraz uczęszczających na roczne przygotowania przedszkolne do tzw. zerówki. Świadczenie z programu „Dobry Start” przyznawane jest niezależnie od dochodu rodzin. Jest zwolnione od podatku, nie podlega też egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń. By otrzymać 300 zł trzeba złożyć wniosek – tak jak w przypadku świadczenia „500 plus”, do którego elektroniczny nabór też się już rozpoczął.

  Wnioski można składać na portalu emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej albo przez bankowość elektroniczną. Wnioski w formie papierowej będą przyjmowane od 01 sierpnia, w instytucjach obsługujących też świadczenie „500 plus”. Na program „Dobry Start” rząd przeznaczy w tym roku z budżetu państwa 1 mld 400 mln zł. Wsparcie ma otrzymać ponad 4 i pół miliona dzieci.

  Klëka Radia Kaszëbë, 02.07.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑