Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 15 listopada, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Na utrzymanie dróg w Gdyni zarezerwowano ponad 14 mln zł

  14 mln 200 tys zł planują wydać w Gdyni na zimowe utrzymanie dróg. Do „Akcji zima” wszystko tam gotowe. Zawarto umowy na wywóz śniegu, jeśli opady będą obfite oraz na przygotowywanie prognozy pogody tylko dla Gdyni.

  – Dodatkowo do odśnieżania chodników i ścieżek rowerowych będzie 27 ciągników z pługami i 9 samochodów ciężarowych – wylicza Roman Witowski z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

  Wybrano też firmy odpowiedzialne za utrzymanie przejezdności 462 km dróg. W gotowości będzie 35 pługo-posypywarek, 3 pługi klinowe, 23 ciągniki do pracy na wąskich ulicach i ładowarka samojezdna. Drogi na terenie Gdyni podzielono na pięć kategorii utrzymania. Najwyższy standard obowiązuje tam, gdzie odbywa się komunikacja miejska oraz na ulicach o dużym znaczeniu komunikacyjnym. Postępy w odśnieżaniu będą sprawdzane – zarówno w terenie jak i zdalnie, przy pomocy urządzeń GPS. Wszelkie nieprawidłowości będzie też można zgłaszać dzwoniąc na całodobowy, bezpłatny numer Straży Miejskiej 986 lub w dni powszednie do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

  Klëka Radia Kaszëbë, 15.11.2017 | Foto: gdynia.pl/Barbara Kramczyńska

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑