Słuchaj Radia Kaszebe
  Klëka

  Opublikowano 24 lutego, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Nagrody imienia kapitana Leszka Wiktorowicza przyznane

  Za rekordowy rejs jachtem i promocję żeglarstwa wśród młodzieży – nagroda imienia kapitana Leszka Wiktorowicza trafi w tym roku do Macieja Sodkiewicza.

  – Tegoroczny laureat kapitan Maciej Sodkiewicz jest pierwszym żeglarzem, który na jachcie dopłynął tak daleko na północ – tłumaczy decyzję Kapituły Nagrody jej członek, Waldemar Heftlik.

  To prestiżowe wyróżnienie Miasto Gdynia, Press Club Polska i Bractwo Kaphornowców od sześciu lat przyznają za wyjątkowe dokonania żeglarskie i osiągnięcia w dziedzinie wychowania morskiego. W najdalszy rejs na północ kapitan Sodkiewicz popłynął na jachcie Barlovento II latach 2014-15. Dokumentacja tej podróży to materiał o dużej wartości dla żeglarskiej edukacji i promocji. Kapituła przyznała w tym roku także nagrodę specjalną – za całokształt działalności otrzyma ją kapitan Aleksander Kaszowski, współzałożyciel Bractwa Kaphornowców i wieloletni wychowawca bydgoskich żeglarzy. Wyróżnienia zostaną wręczone na początku kwietnia w Warszawie.


  Odbył najdalszy rejs na północ i ustanowił nowy rekord świata w tej dziedzinie – kapitan Maciej Sodkiewicz został uhonorowany nagrodą imienia Kapitana Leszka Wiktorowicza. Nagrodę Specjalną natomiast przyznano kapitanowi Aleksandrowi Kaszowskiemu.

  Nagroda imienia kapitana Leszka Wiktorowicza – wybitnego żeglarza, wychowawcy, budowniczego i komendanta Daru Młodzieży – ma honorować wyjątkowe dokonania żeglarskie i osiągnięcia w dziedzinie wychowania morskiego. Tegoroczny laureat kapitan Maciej Sodkiewicz poprowadził już ponad 130 rejsów. Nagrodzono go za całokształt pracy oraz za najdalszy rejs na północ zrealizowany w latach 2014-15 na pokładzie jachtu Barlovento II. Nagrodę Specjalną otrzymał kapitan Aleksander Kaszowski – współzałożyciel Bractwa Kaphornowców, inicjator i budowniczy jachtów Euros, Zentek i Solanus. Kapitan wielu pionierskich rejsów na tych jednostkach. Wyróżnienia zostaną wręczone 01 kwietnia w Warszawie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 24.02.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑