Słuchaj Radia Kaszebe
  Edukacja

  Opublikowano 11 sierpnia, 2017 | przez Adóm Hébel

  „Naja szkòła” to nie tylko język kaszubski

  Dzieci będą uczyły się też sprawnie posługiwać angielskim w praktyce – przekonywała na naszej antenie nauczycielka Edyta Jankowska-Giermek.

  – Duży nacisk będzie też położony na naukę języków obcych – zwłaszcza angielskiego – którego znajomość jest niezbędna we współczesnym świecie – przekonywała w audycji Na Widnikù Kaszëbë Edyta Jankowska-Giermek, anglistka w nowej, wejherowskiej podstawówce.

  Mowa o prywatnej, dwujęzycznej szkole powstającej w Wejherowie. Nauka rozpocznie się we wrześniu. Dzieci z grup przedszkolnych i klas 1-4 będą mogły zanurzyć się w kaszubskim języku i kulturze, nauczyć się odpowiedzialnego korzystania z technologii mobilnych, spotykać się z ciekawymi osobami i rozwijać swoje talenty. Uczniowie pierwszego roku będą do nowej szkoły w Wejherowie uczęszczać bezpłatnie. Każdy na początku września otrzyma mobilne urządzenie, na którym będzie wykonywał część zadań. Zapisy trwają – zainteresowanych odsyłamy na stronę najaszkola.eu.

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.08.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑