Słuchaj Radia Kaszebe
  Ekologia

  Opublikowano 11 stycznia, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Naucz się palić w piecu – zachęca Straż Miejska w Gdyni

  Naucz się poprawnie palić w piecu – zachęca mieszkańców Gdyni tamtejsza Straż Miejska. Najbliższe pokazy bezpiecznego i ekonomicznego rozpalania w paleniskach przeprowadzi w ten weekend.

  Strażnicy zapowiedzieli 20 takich spotkań po tym, jak zakupili na potrzeby szkoleń dwa piecyki typu koza. W trwającym sezonie grzewczym uczą mieszkańców bezpiecznego i wydajnego korzystania z pieców. Pokazy dotyczą tzw. odgórnej metody rozpalania. Gdy na węgiel kładziemy podpałkę to emisja spalin jest mniejsza, można też zaoszczędzić około 30-u procent paliwa. Obędzie się też bez wizyty strażników i uciążliwości dla sąsiadów spowodowanych gęstym, czarnym dymem z komina. W ubiegłym roku Straż Miejska w Gdyni interweniowała w takich sprawach 1 tys 700 razy. Często problem tkwił w niewłaściwym użytkowaniu pieca.

  Zobaczyć różnice między tradycyjną a odgórną metodą rozpalania będzie można w Gdyni w ten weekend. 13 stycznia pokaz odbędzie się na Obłużu przed podstawówką nr 6 przy Cechowej. Natomiast w niedzielę instruktaż odbędzie się na parkingu przed Teatrem Miejskim w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.01.2018 | Foto: gdynia.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑