Słuchaj Radia Kaszebe
  J. kaszubski

  Opublikowano 23 kwietnia, 2018 | przez Adóm Hébel

  0

  Niedzielne popołudnie z rodną mòwą w McDonaldzie w Pucku

  Około stu uczestników – od przedszkolaków do licealistów – pokazywało w Pucku, że mówienie po kaszubsku to styl życia, który warto obrać. W niedzielę zgłosili się do siódmej edycji konkursu w restauracji McDonald’s. Do Pucka przyjechali nie tylko z bëlôckich stron.

  – Ten konkurs różni się od typowych wydarzeń szkolnych – wyjaśnia licencjobiorca restauracji McDonald’s w Pucku Jacek Chodakowski.

  Była młodzież z odległej Kościerzyny, a także z Lęborka – reprezentowanego przez Agnieszkę Leszczyńską, zwyciężczynię w kategorii klas 5-8. Po prezentacji przygotowanego tekstu trzeba było odpowiedzieć na kilka pytań jurorów. Uczestnicy opowiadali o ulubionych fryzurach, marzeniach na przyszłość, czy piłce nożnej by udowodnić, że posługują się swobodnie kaszubszczyzną na co dzień. Oprócz organizacji konkursu McDonalds w Pucku wyróżnia się tym, że jest jedynym w Polsce w którym klientów wita się po kaszubsku. W rodnej mowie opisane są m.in. godziny otwarcia lokalu.

  Klëka Radia Kaszëbë, 23.04.2018 | Foto: archiwum

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Komenatrze wyłączone.

  Back to Top ↑