Słuchaj Radia Kaszebe
  Wdzydze

  Opublikowano 18 maja, 2018 | przez Adóm Hébel

  Nocna wędrówka z latarnią i spotkania z duchami we Wdzydzach

  W skansenie we Wdzydzach mogą jutro straszyć duchy dawnych mieszkańców zabytkowych chat. Oczywiście z okazji Europejskiej Nocy Muzeów. W nocy z 19 na 20 maja w całym regionie na święcie muzealników będzie można zwiedzać wystawy, wziąć udział w grach i zabawach a nawet rekonstrukcjach historycznych.

  Wstęp do placówek biorących udział w akcji jest wolny bądź kosztuje złotówkę. We Wdzydzach nocną porą zapraszają m.in. do odwiedzin uroczyska i krypty rodu Wejherów. Można wcielić się w rolę partyzantów przekazujących tajny meldunek. Będą też projekcje filmów – zapowiada Iwona Klingier z Muzeum Parku Etnograficznego we Wdzydzach. Noc Muzeów we Wdzydzach potrwa jutro od 20:00 do północy. Dzień później, w niedzielę zapraszają tam na Ścinanie Kani w wykonaniu teatru Zymk.

  Klëka Radia Kaszëbë, 18.05.2018 

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑