Słuchaj Radia Kaszebe
  Edukacja

  Opublikowano 20 września, 2017 | przez Adóm Hébel

  Nowe pracownie powstaną w szkołach powiatu puckiego

  Nowe pracownie mają polepszyć ofertę dwóch szkół zawodowych na terenie powiatu puckiego. Szkoła w Kłaninie zostanie wyposażona w 10 pracowni do końca tego roku. W Pucku inwestycja będzie oddana do użytku w czerwcu przyszłego roku – tam pojawi się kolejne 8 warsztatów.

  – Powiat pucki ze względu na turystyczny charakter ma swoją specyfikę potrzeb, jednak wolno sprowadzać potrzeb rynku pracy do tej branży – mówił w porannej audycji pucki starosta Jarosław Białk.

  Program zakłada także szkolenie kadry nauczycielskiej. Dzięki temu młodzi ludzie łatwiej odnajdą się na rynku pracy. Pracownie w Kłaninie, gdzie kształci się między innymi w branży gastronomicznej będą gotowe do końca tego roku. W Szkole Branżowej w Pucku przyszli fachowcy zaczną zdobywać wiedzę w pracowniach po czerwcu przyszłego roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 20.09.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑