Słuchaj Radia Kaszebe
  Edukacja

  Opublikowano 4 lipca, 2017 | przez Marcin Szczepański

  0

  Nowoczesne pracownie wybudują w szkole w Kłaninie

  Nowoczesne pracownie do nauki przedmiotów zawodowych wzbogacą ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie w gminie Krokowa. Puckie starostwo podpisało wartą milion 100 tys. złotych umowę z wykonawcą.

  – Za te pieniądze powstaną pracownie hotelarskie, gastronomiczne i przetwórstwa żywności, kluczowych kierunków nauczanych w tej placówce – mówi pucki starosta, Jarosław Białk.

  To pierwszy tzw. twardy projekt inwestycyjny w ramach programu rewitalizacji szkolnictwa zawodowego, na które powiatowy samorząd uzyskał 10 i pół miliona złotych unijnej dotacji. Rozbudowa szkoły w Kłaninie zostanie dofinansowana w 75 procentach z unijnych funduszy. Pracownie będą w pełni wyposażone, umożliwią kształcenie uczniów na najnowszym sprzęcie i wg obowiązujących obecnie standardów pracy. – Zastąpią stare, wysłużone obiekty które nie odpowiadały obecnym realiom rynkowym – podkreśla dyrektor ZSP w Kłaninie, Aldona Czerwińska. Prace nad budową nowych pracowni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie ruszą 1 września i potrwają do końca marca przyszłego roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 04.07.2017 | Foto: Powiat Pucki

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Komenatrze wyłączone.

  Back to Top ↑