Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 31 marca, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Nowy cennik usług wprowadza trójmiejska Szybka Kolej Miejska

  Nowy cennik usług wprowadza od jutra trójmiejska Szybka Kolej Miejska. Większość pasażerów zapłaci więcej, podwyżka ma związek z planowanym zakupem nowych pociągów.

  – Przygotowujemy się do zakupu nowych pociągów – wyjaśnia dyrektor do spraw marketingu i sprzedaży trójmiejskiej SKM Marcin Głuszek.

  Bilety jednorazowe zdrożeją średnio o nieco ponad 6 procent, bilety miesięczne – o niecałe 5 i pół procent. Przykładowo cena biletu z Wejherowa do Gdańska Głównego wzrośnie z 8 zł 70. gr do 9 zł 50 gr. Bilet dobowy na tej trasie będzie kosztował o złotówkę więcej. Jest też jednak dobra wiadomość – potanieją bilety na długich trasach z Trójmiasta do Słupska. Zmiany w cenniku podyktowane są planowanymi inwestycjami w tabor.

  Nowy cennik trójmiejskiej SKM zacznie obowiązywać od 01 kwietnia, a wraz z nim nowa oferta biletu trzydobowego i rozszerzenie obszaru obowiązywania biletu miejskiego na Gdańsk i Gdynię o trzy przystanki w Sopocie. Wydłużony zostanie też termin rozpoczęcia przedsprzedaży biletów z siedmiu na 30 dni.

  Foto: Rynek Kolejowy

  Klëka Radia Kaszëbë, 31.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑