Słuchaj Radia Kaszebe
  Zdrowie

  Opublikowano 11 kwietnia, 2018 | przez Justyna Bronk

  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Pucku i Wejherowie

  W Pucku i Wejherowie jutro odbędą się obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem po raz kolejny organizuje w Wejherowie spotkanie, aby łamać stereotypy, które narosły wokół tego zaburzenia rozwoju.

  – To jedna z okazji dla rodziców, by pokazać, że dzieci autystyczne nie są źle wychowane, mówi Wioletta Koss wejherowskiego stowarzyszenia.

  Osoby dotknięte autyzmem potrzebują terapii i socjoterapii. Ważne, by rodzice pogodzili się z ich innością, korzystając z pomocy specjalistów. Taką możliwość będą mieli jutro w Wejherowie, dodaje Arkadiusz Raguza ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem. Obchody rozpoczną się o godzinie 11.00 przemarszem z Placu Reginy Osowickiej na Plac Jakuba Wejhera. W wydarzenie zaangażowali się sportowcy, szkoły, a także muzycy, którzy wystąpią na scenie. Na zakończenie o 17.30 na Placu Jakuba Wejhera zagra zespół White Room. Natomiast w Pucku obchody Światowego Dnia Autyzmu zostały podzielone na dwa dni. W najbliższy czwartek i piątek Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Autyzmu „Zrozumieć Świat” zaprasza do udziału w niebieskim przemarszu, specjalnym spotkaniu informacyjnym, a także nocnym turnieju piłki siatkowej. Po raz kolejny pucki ratusz rozświetli się na niebiesko. Główne obchody odbędą się na Rynku w Pucku – w czwartek rozpoczną się po godzinie 10.00, a w piątek o godzinie 19.00.

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.04.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,


  O zespole  Back to Top ↑