Słuchaj Radia Kaszebe
  Polecamy

  Opublikowano 7 listopada, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  Obchody Święta Niepodległości w Gminie Luzino | 10-11.11

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w świętowaniu obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbędą się w najbliższy weekend w Luzinie.

  10 listopada na Hali Widowiskowo-Sportowej w Luzinie rozegrany zostanie Turniej Niepodległości w Piłkę Nożną Halową. Start zaplanowano na godzinę 8.30. Zapraszamy do kibicowania.

  Również 10 listopada, w Szkole Podstawowej nr 1 w Luzinie odbędzie się spektakl o tematyce niepodległościowej  pt. „Spiącé wòjskò”. „Spiącé wòjskò” ks. dr Bernarda Sychty jest pierwszym utworem z grupy dramatów historycznych, które zawierają ogromny ładunek myśli patriotycznej. W utworach tych Kaszubi budzą się do walki o wolność i połączenie z Macierzą czyli z Polską.  Spektakl rozpocznie się o godz. 17.00. Po spektaklu planuje się wspólny śpiew patriotyczny z okresu II Rzeczypospolitej w ramach kampanii „Dumni z Polski”, w której Gmina Luzino bierze udział. Serdecznie zapraszamy.

  11 listopada br. o godz. 10.30 w kościele pw. Św. Wawrzyńca w Luzinie odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy świętej, jej uczestnicy udadzą się pod pomnik Powstańców i Wojaków przy ul. Kościelnej w Luzinie, gdzie odbędą się okolicznościowe przemówienia. Uczestnicy przemarszu otrzymają balony, przypinki oraz tematyczne naklejki w ramach kampanii „Dumni z Polski”. Serdecznie zapraszamy.

   

  Udostępnij: Share on Facebook5Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑