Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 5 kwietnia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Ogólnomiejski maraton pisania wniosków do budżetu obywatelkiego w Gdyni

  Ogólnomiejski maraton pisania wniosków odbędzie się w sobotę w Gdyni. Minął tam już półmetek naboru do tegorocznego budżetu obywatelskiego.

  – To także ważna informacja dla samorządu odnośnie oczekiwanych kierunków zmian – mówi wiceprezydent Gdyni Michał Guć.

  Do wykorzystania na zmiany w dzielnicach jest w sumie ponad 5 mln 300 tys. zł. W każdej odbyły się już konsultacje społeczne przybliżające możliwości, jakie daje budżet obywatelski, służyły też określeniu potrzeb dzielnicy i omówieniu pomysłów mieszkańców. Wszystkie propozycje zostały umieszczone na Mapie Potrzeb jako wskazówka dla składających wnioski. Wniosek do Budżetu Obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec Gdyni, jeśli ma poparcie 25-u zameldowanych mieszkańców dzielnicy. Nie muszą natomiast zbierać podpisów autorzy projektów, które brały udział w poprzednich edycjach. Termin składania wniosków do budżetu obywatelskiego w Gdyni mija 14 kwietnia. W tę sobotę odbędzie się ogólnomiejski maraton pisania wniosków dla potrzebujących dodatkowej konsultacji – w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w godzinach 10:00 – 16:00.

  Nabór do swojego budżetu obywatelskiego prowadzi też Hel, kwiecień jest też miesiącem składania wniosków w Rumi, Wejherowie i Władysławowie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 05.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑