Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 19 kwietnia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Ogrody Biskupie w Pelplinie z dofinansowaniem od Ministerstwa Kultury

  Ogrody Biskupie w Pelplinie i działalność sali BHP Stoczni Gdańskiej z dofinansowaniem od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  W barokowym zespole parkowym w Pelplinie znajdują się jedne z najcenniejszych ogrodów na Pomorzu. 4 ha zostaną zmodernizowane i udostępnione zwiedzającym. Prace potrwają około 4-5-u lat, będą kosztować 20 mln zł. Z tego 17 mln zł to unijne dofinansowanie, dokumenty z tym związane przywiózł wczoraj do Pelplina wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Poza przywróceniem dawnego charakteru nasadzeń i układu przestrzennego parku zostanie on wzbogacony o nowe funkcje: edukacyjne, poznawcze i rekreacyjne. Powstanie również altana/scena do organizacji kameralnych koncertów.

  Także we wtorek podpisano porozumienie w sprawie ministerialnego wsparcia działalności Sali BHP Stoczni Gdańskiej, jednego z najważniejszych miejsc dla współczesnej historii. Umowę zawarło działające w imieniu ministerstwa kultury Europejskie Centrum Solidarności z Fundacją Promocji Solidarności. Dotyczy ona wspólnych przedsięwzięć wystawienniczych, edukacyjnych i promocyjnych dziedzictwa NSZZ „Solidarność”. Zakłada m.in. bezpłatne zwiedzanie dla publiczności. W tym roku ministerstwo przekaże 600 tys zł, w kolejnych – po 800 tys. zł.

  Foto: www.polskaatrakcyjna.pl

  Klëka Radia Kaszëbë, 19.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑