Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 2 października, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  Ostatni dzień głosowania na budżety obywatelskie

  Dziś ostatni dzień głosowania na budżety obywatelskie – w Rumi, Wejherowie, Władysławowie i Trójmieście. Miasta te ustaliły wspólny, metropolitalny harmonogram by razem promować nabór projektów i zachęcać do głosowania.

  – Zwiększenie puli i większa różnorodność propozycji sprawią, że tym razem zrealizujemy więcej projektów – zachęca do głosowania burmistrz Roman Kużel.

  We Władysławowie do podziału jest 350 tysięcy złotych – w drugiej edycji do projektów miejskich dołączono też zadania na terenach wiejskich. W pierwszej edycji pieniędzy wystarczyło jedynie na kosztowną budowę fragmentu ulicy. We Władysławowie można oddać głos na maksymalnie pięć propozycji – na papierowych formularzach bądź za pośrednictwem internetu. – Trzeba mieć ukończonych 16 lat. Inaczej jest w Rumi, gdzie głosować może każdy mieszkaniec miasta – wyjaśniał przewodniczący rumskiej rady miejskiej Ariel Sinicki. Mieszkańcy Rumi do dzisiaj decydują o podziale półtora miliona złotych, a w Wejherowie o przeznaczeniu miliona zł. Termin głosowania na budżety obywatelskie kończy się dziś również w Trójmieście.

  Klëka Radia Kaszëbë, 02.10.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: , ,


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑