Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 31 lipca, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  0

  Ostrzyckie Lato | 5-6.08

  Zapraszamy na Ostrzyckie Lato. Impreza odbędzie się 5 i 6 sierpnia w Ostrzycach.

  Od 1995 r. „Ostrzyckie Lato” jest imprezą dwudniową organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Odbywa się zawsze tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia.

  Pierwszego dnia, w sobotę od godz. 14.00 do godz. 1.00 w nocy, na wielkiej scenie przy parkingu w Ostrzycach, występują zespoły i artyści prezentujące różne rodzaje muzyki.

  Od kilku lat, w drugim dniu „Ostrzyckiego Lata”, na scenie odbywa się trzygodzinny program pn. „Diabelskie granie”, w którym przy akompaniamencie kaszubskich kapel odbywa się wspólne granie wszystkich chętnych na kaszubskim instrumencie ludowym, zwanym diabelskimi skrzypcami. W zabawie tej uczestniczą mieszkańcy Kaszub a także turyści.

  Dwudniowej imprezie w Ostrzycach towarzyszą:
  – turniej mini golfa
  – turniej piłki plażowej
  – regaty żeglarskie o Puchar Jeziora Ostrzyckiego

  Wszystkie zawody sportowe odbywają się w godzinach rannych, każdego dnia, do czasu rozpoczęcia imprezy na głównej scenie. Tradycyjnie imprezie towarzyszy kiermasz twórców ludowych, prezentujących swoje wyroby na przygotowanych specjalnie dla nich stoiskach wystawienniczych, a turyści mogą skorzystać z oferty wielu innych usług handlowych.

  „Ostrzyckie Lato” jest sztandarową imprezą Gminy Somonino i jedną z największych na Kaszubach.
  Impreza ta odbywa się dzięki wsparciu kilkudziesięciu firm i podmiotów gospodarczych Gminy Somonino i całego kraju.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Komenatrze wyłączone.

  Back to Top ↑