Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 9 lipca, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  „Ożywiona Staromiejska” w Lęborku | 21-22.07

  Już po raz jedenasty Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” w ramach Lęborskich Dni Jakubowych zaprasza na działania pod hasłem „Ożywiona Staromiejska”. Projekt obejmuje trzy dni wydarzeń na lęborskim deptaku z zabawami dla dzieci, koncertami zespołów ludowych i innymi atrakcjami dla wszystkich, którzy w trakcie tych dni będą spacerowali Staromiejską.

  Spektakl teatralny dla najmłodszych „O Pchle, co manier nie miała” w wykonaniu Teatru TAK – 21 lipca, sobota, godzina 12:00, (okolice skrzyżowania ulicy Staromiejskiej i Targowej, wstęp wolny)

  Spektakl inspirowany tekstem „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy.

  Opis: Oto ja, proszę Was. Wszystko wiem, wszystko mam, a jedyny mój brak, to brak manier. Będę żądać, a nie prosić, będę oszukiwać, będę mlaskać jedząc ciastka, będę konwersacje niegrzecznie przerywać. Czy to ładnie? Czemu nie? Pchła najlepiej wszystko wie. Lepiej niźli Słonik Jombo, co kręci zagadek kołem, nie trąbą.  Lepiej niż ten waćpan Kikut, co uczyłam go języków. Lepiej niż goście na balu, sztukę złych manier znam ja w każdym calu. Czy aby na zdrowie mi to wszystko wyjdzie? Rozwiązanie wraz z puentą tej bajeczki przyjdzie.

  Spektakl teatralny dla najmłodszych „Bajka do zjedzenia” w wykonaniu Teatru TAK – 22 lipca, niedziela, godzina 15:30, (okolice skrzyżowania ulicy Staromiejskiej i Targowej, wstęp wolny)

  Opis: „Bajka do zjedzenia” to smaczna opowieść o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukryliśmy wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia. Posiłkując się najnowszą piramidą żywienia w prosty i przyjemny sposób przekonujemy dzieci dlaczego cukier jest zły, czy podjadanie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce i dlaczego tak ważny jest ruch. Akcja dzieje się we śnie. W pokoju śpiącego Kalorka dzieją się nadzwyczajne rzeczy. Pan Cukier kusi słodyczami, Superwitamina rozdaje witaminowe moce i zabiera dzieci na wojnę z Cukrem, kucharz gotuje jarzynową zupę, żongluje czapkami, dzwonkami i pytaniami, a Kulturka Fizyczna zaraża ruchem wszystkie super dzieci. Spektakl bardzo zdrowy, lekkostrawny, pełen witamin i endorfin.

  Pozostałe atrakcje:

  1. Stoisko z malowaniem twarzy
  2. Wspólne tańce animacyjne
  3. Puszczanie baniek mydlanych
  4. Tworzymy  z balonów – bezpłatne stoisko z balonami
  5. Chodzące maskotki Tom i Jerry
  10. Koncerty kapel ludowych
  11. Koncerty i przemarsze Grupy Perkusyjnej Tremolo
  12. Koncerty Trębaczy

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑