Słuchaj Radia Kaszebe
  Léniô

  Opublikowano 26 stycznia, 2018 | przez Adóm Hébel

  Pater Noster rozszérzô fòrmùłã – mdą gòscëc chùrzistów z całi Pòlsczi

  Dodóm Kùlturë w Lëni ju sã rëchtëje do IV Przezérkù Religijny Piesnie Pater Noster. Chùrziscë z całi Pòlsczi zjadą sã do parafialnégò kòscoła w Strzépczu w dniach 2 i 3 czerwińca.

  – Wëchôdô do z wiôldżi lëczbë chãtnëch do spiéwù a téż tegò, że chcemë dac mùzykańtóm szansã pòznaniô Kaszëb – gôdô direchtór Dodomù Kùlturë Gminë Lëniô Jón Trofimòwicz.

  Pòjawią sã téż ze swòjim repertuarã w jinëch kòscołach na Kaszëbach. Pierszi rôz Pater Noster mdze warac nié jeden, le dwa dnie. Pater Noster mdze w Strzépczu 2 i 3 czerwińca. Òb czas przezérkù mdzemë mòglë ùczëc chùrë wëbróné przez znajrzów z Mùzyczny Akademie we Gduńskù. Gòspòdarzã rozegracje mdze chùr Piãclëniô. W kònkùrsu jurorowie òcenią wëkònywaczów religijnëch piesniów w trzech kategòriach – chùr kòscélny, swiécczi i akademicczi.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.01.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑