Klaprë ë Pludrë
Słuchaj Radia Kaszebe
Energia jądrowa

Opublikowano 25 kwietnia, 2016 | przez Marcin Szczepański

PGE EJ1 wyłoży 2 miliony złotych na wsparcie rozwoju gmin lokalizacyjnych

2 miliony złotych na rozwój dla stowarzyszeń, organizacji pozarządowych i samorządów gmin lokalizacyjnych przeznaczy inwestor odpowiedzialny za budowę pierwszej w Polsce elektrowni atomowej.

– W odróżnieniu od poprzedniej edycji programu, teraz środki kierujemy już nie tylko do samorządów – mówi rzecznik spółki Joanna Zając.

Spółka PGE EJ1 dofinansuje projekty na podstawie Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych, jaki z wójtami Gniewina, Choczewa i Krokowej podpisała w listopadzie ubiegłego roku.  Oprócz samorządów wnioski o dofinansowanie składały także np. ochotnicze straże pożarne czy koła gospodyń wiejskich. – Projekty dotyczą m. in. rozbudowy infrastruktury, działań edukacyjnych, wydarzeń kulturalnych czy rozwoju rynku pracy – łącznie do PGE EJ1 wpłynęło ich ponad 70, na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych – mówi sekretarz gminy Choczewo Robert Rolbiecki. O tym które pomysły zostaną zrealizowane Rada Konsultacyjna Programu ma zdecydować na posiedzeniu, które odbędzie się jutro.

Klëka Radia Kaszëbë, 25.04.2016

Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
Back to Top ↑