Słuchaj Radia Kaszebe
  Rolnictwo

  Opublikowano 25 października, 2017 | przez Marcin Szczepański

  PODR rozpoczął cykl szkoleń dla rolników

  Kto może ubiegać się o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 i na jakich zasadach – cykl szkoleń w tym temacie rozpoczął Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Dzisiaj fachowcy przeszkolili kilkunastu rolników w gminie Szemud.

  – Te najczęstsze wcale nie dotyczą formalności, a zrozumienia dla kogo dany program jest przeznaczony – mówi specjalistka z PODR, Katarzyna Jasieńska.

  Spotkania z rolnikami mają im pomóc uniknąć błędów przy składaniu wniosków. Premie dla młodych rolników, dotacje na modernizację gospodarstwa czy gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000 – to tematy które najbardziej interesowały rolników z Szemuda. Uczestnicy szkolenia przyznają, że choć przekazana wiedza może być przydatna, to informacje z PODR-u traktują z dystansem. Szkolenie w Szemudzie było drugim z cyklu zaplanowanego przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W ubiegłym tygodniu fachowcy spotkali się z rolnikami z Linii. Do końca roku Ośrodek chce przeprowadzić szkolenia w każdej gminie powiatu wejherowskiego.

  Klëka Radia Kaszëbë, 25.10.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑