Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 11 stycznia, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Pokazy ratownictwa i badania szykują szpitale na finał WOŚP

  Pokazy ratownictwa medycznego i badania szykują szpitale marszałkowskie na niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Karetka ze szpitala specjalistycznego w Kościerzynie będzie na rynku zabezpieczać imprezę, będą też pokazy pierwszej pomocy medycznej dla noworodków i kobiet w ciąży. Kościerska placówka przekazała też na licytacje karnety dla dwóch osób na zabiegi w kriokomorze. Copernicus Podmiot Leczniczy otworzy punkt medyczny na gdańskim Targu Węglowym, gdzie również będą pokazy, a pielęgniarki będą mierzyły ciśnienie i poziomu cukru we krwi. Podobne badania oferuje spółka Szpitale Pomorskie. Na finale WOŚP uruchomi w sumie trzy stoiska. Jedno w Gdyni w Centrum Riviera i dwa w Wejherowie – w Wejherowskim Centrum Kultury oraz Centrum Handlowym Kaszuby. 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie na rzecz najmłodszych pacjentów. Lecznice po raz kolejny włączają się w akcję w podziękowaniu za wsparcie.

  Jak poinformowała spółka Szpitale Pomorskie jej cztery placówki otrzymały od WOŚP pomoc wartą 2 mln zł – w tym szpital w Wejherowie sprzęt za ponad 700 tys zł, a Szpital Morski w Gdyni ponad pół mln zł.

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.01.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑