Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 5 kwietnia, 2018 | przez Radio Kaszëbë

  Pola Nadziei na Pomorzu 2018 | 22.04

  22 kwietnia wolontariusze w żółtych koszulkach będą kwestować na ulicach, skwerach, placach, przy kościołach w Pucku, Gdyni, Sopocie, Gdańsku i okolicach.

  Na trasie włączających się w akcję miast odbędzie się sztafeta motocyklistów, która wyruszy z Pucka już o godzinie 9.00. Witana będzie w kolejnych hospicjach przez ich pracowników, przyjaciół i wolontariuszy. O godzinie 12.00  przy molo na Zaspie w Gdańsku-Brzeźnie dołączą do nich pojazdy zabytkowe, które wezmą udział także w Żonkilowej Paradzie, która dotrze aż pod fontannę Neptuna w Gdańsku. Planowane są także wydarzenia dodatkowe:

  Puck:
  11.00  nordic walking od portu rybackiego brzegiem Zatoki Puckiej
  12.00 mecz koszykówki: SMS Cetniewo vs wolontariusze, PCKZiU, ul. Kolejowa 7

  Sopot:
  13.30 koncert Pełen Nadziei, kościół św. Jerzego, ul. T. Kościuszki 1

  Gdańsk:
  14.30 Żonkil Dance  występy muzyczne i taneczne, ul. Długi Targ

  Gdynia:
  19.00 – Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny” Gdynia i Goście, kościół o.o. Franciszkanów, ul. K. Ujejskiego 40

  Celem akcji jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, a także zwrócenie uwagi ideę opieki hospicyjnej. Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu, zorganizowane przez Fundację Marie Curie Cancer Care. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki.

  Pola Nadziei na Pomorzu, czyli Wielka Kwesta i Żonkilowa Sztafeta, wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, pozwalają zebrać środki na rzecz: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Domu Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio.

  Organizowana każdej wiosny zbiórka, pozwala hospicjom finansować opiekę nad dorosłymi i dziećmi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia. Słowo hospicjum wywodzi się od łacińskich słów hospes – „gość” i hospitium – „gościna”. Zespoły hospicyjne odpowiadają na medyczne, ale również zwyczajne, ludzkie potrzeby pacjentów: bliskości, rozmowy. W swojej misji kierują się hasłem „Hospicjum to też Życie”.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑