Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 26 lipca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  Polany w Gdyni: pytają mieszkańców jak mają wyglądać

  W Gdyni pytają mieszkańców jak mają wyglądać polany na Oksywiu, Babich Dołach i Witominie. Dla każdej przygotowano trzy warianty zagospodarowania.

  – Mają do tego zachęcać podstawowe, piknikowe urządzenia w lokalizacjach wskazanych przez mieszkańców – objaśnia wiceprezydent Gdyni Michał Guć.

  To część rewitalizacji sześciu obszarów Gdyni i większego planu stworzenia w mieście miejsc do wypoczynku i sąsiedzkich spotkań na świeżym powietrzu. Po warsztatach z mieszkańcami powstały projekty, teraz trwają spotkania konsultacyjne i uruchomiono internetową ankietę. Na Oksywiu przy Osadzie Rybackiej będzie punkt widokowy, pytanie jak rozmieścić strefy rekreacji. W Babich Dołach oprócz stref do zabaw z dziećmi, piknikowej i leżaków może też stanąć mała scena. Na Witominie natomiast może być też łąka do organizowania kina letniego i ogrodzony wybieg dla psów. Jutro zakończą się spotkania konsultacyjne organizowane przez Laboratorium Innowacji Społecznych. Internetowe ankiety będą aktywne do 05 sierpnia, linki do nich znaleźć można na miejskiej stronie www.gdynia.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.07.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑