Słuchaj Radia Kaszebe
  Biznes

  Opublikowano 27 czerwca, 2017 | przez Marcin Szczepański

  W Gdyni zaktywizują osoby długotrwale bezrobotne

  Ponad półtora miliona złotych na aktywizację osób długotrwale bezrobotnych chce wydać w ciągu najbliższych 12 miesięcy Gdynia. Do dofinansowanego w 85 procentach ze środków unijnych projektu włączono też  Sopot oraz gminy Kosakowo, Wejherowo i Puck.

   –  Rekrutacja ruszyła dzisiaj,  program aktywizacji kierowany jest przede wszystkim do kobiet – mówi Anna Berg z  gdyńskiego Urzędu Miejskiego.

  Gminy oraz najmniejszy z członków Trójmiasta skorzystają z  projektu w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. Skorzystać mogą osoby bezrobotne po 30 roku życia, które nie prowadzą działalności gospodarczej, nie jest natomiast wymagana rejestracja w Urzędzie Pracy. W ramach programu zaplanowano szereg kursów zawodowych, wsparcie doradztwo zawodowe i staże pracy – będą one  dopasowywane indywidualnie do uczestników programu.

  Formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje znaleźć można na internetowych stronach Urzędu miasta Gdynia i Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Pierwsze kursy mają ruszyć już we wrześniu, rekrutacja w trybie ciągłym prowadzona będzie do lipca przyszłego roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.06.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑