Słuchaj Radia Kaszebe
  Żukòwò

  Opublikowano 21 lutego, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Półtora miliona złotych w gminie Żukowo dla organizacji pozarządowch

  Półtora mln złotych podzielono w gminie Żukowo między organizacje pozarządowe. Najwięcej na realizację zadań publicznych w tym roku otrzymały kluby i stowarzyszenia wpierające i upowszechniające kulturę fizyczną – w sumie prawie 400 tys. zł na 28 projektów.

  Ponad 320 tysięcy zł przyznano na „Świadczenie usług opiekuńczych dla mieszkańców gminy Żukowo w miejscu ich zamieszkania”, a niecałe 300 tys zł na 2 projekty na „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”. 180 tys. zł przekazano na 37 zadań w zakresie „Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”. Do tego 150 tys zł na ekologię i ochronę zwierząt, 115 tys zł na tworzenie warunków do rozwoju sportu. Listę zamyka 20 tysięcy zł na „Turystykę i krajoznawstwo”.

  W najbliższym czasie ma być zorganizowane szkolenie dla organizacji pozarządowych dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Gmina Żukowo apelowała też wcześniej na swojej stronie internetowej, by wspierać działające tam organizacje pożytku publicznego przekazując 1 procent podatku podczas rozliczania się z fiskusem. Do apelu dołączono wykaz z numerami KRS.

  Klëka Radia Kaszëbë, 21.02.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑