Słuchaj Radia Kaszebe
  Policja

  Opublikowano 15 stycznia, 2018 | przez Pioter Szëca

  Będzie więcej policyjnych kontroli na trójmiejskiej obwodnicy

  Na początek akcja „Zero tolerancji”, będą tam też wykorzystywane nowe, nieoznakowane radiowozy.

  – Pomorska policja pod lupę bierze szczególnie Obwodnicę Trójmiasta, bo rośnie tam liczba wypadków – mówi Joanna Skręt w Komendy Wojewódzkiej Policji.

  To BMW wyposażone w rejestratory z kamerą zarówno z przodu, jak i z tyłu. W sumie pomorska policja otrzyma ich osiem, pierwsze trafią do Gdyni, Pruszcza Gdańskiego i Tczewa. Mają jeździć przede wszystkim po głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa. Do najczęstszych grzechów kierowców na trójmiejskiej obwodnicy należy też niezachowanie bezpiecznego odstępu między pojazdami. Tylko w ubiegłym roku na 37 km obwodnicy doszło do 56 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 74 zostały ranne.


  Pomorscy policjanci mają nowy sprzęt do walki z piratami drogowymi. Pierwsze trzy nieoznakowane radiowozy przekazano już jednostkom terenowym, w sumie będzie ich osiem.

  BMW 330i xDrive wyposażono w rejestratory z kamerą zarówno z przodu, jak i z tyłu. Pierwsze pojechały już do Gdyni, Pruszcza Gdańskiego i Tczewa. Zostały skierowane do służby na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa, ze szczególnym uwzględnieniem dróg ekspresowych i szybkiego ruchu. Można je będzie spotkać również na autostradzie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 15.01.2018 | Foto: policja .pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑