Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 20 marca, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Pomorskie gminy i powiaty otrzymają dofinansowanie z schetynówek

  Pomorskie gminy i powiaty otrzymają dziś dofinansowanie z tzw. schetynówek. Umowy na rozwój infrastruktury drogowej podpiszą z pomorskim wojewodą.

  Wsparcie otrzymają w sumie 23 inwestycje o łącznej wartości ponad stu dwóch mln zł, z czego dofinansowanie pokryje ponad 40 procent kosztu. To pozwoli zmodernizować ponad 77 km dróg w województwie pomorskim. 16 i pół km to drogi gminne – wśród 13 dofinansowanych wniosków znalazły się projekty z gmin: Sierakowice, Chojnice, Sulęczyno, Bytów, Przodkowo, Wejherowo, Kartuzy, Brusy oraz miast: Rumia, Kościerzyna i Lębork. Na liście dofinansowanych inwestycji powiatowych pierwszy jest projekt z powiatu wejherowskiego, wsparcie otrzymają też powiaty: chojnicki, pucki, wejherowski, bytowski i kościerski. 10 powiatowych wniosków dotyczy modernizacji ponad 60 km dróg.

  To już drugi rok trzeciej edycji programu popularnie nazywanego „schetynówkami”. Łącznie przez osiem lat przy jego wsparciu wyremontowano około 892 km dróg w województwie pomorskim, suma dotacji wyniosła ponad 347 mln zł.

  Klëka Radia Kaszëbë, 20.03.2017

  Udostępnij: Share on Facebook5Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑